Super Mario Galaxy

Dnes se podíváme na moji asi nejoblíbenější Máriovku vůbec (no možná je na prvním míste se Super Mario Sunshine….).

Super Mario Galaxy mi na paměti zůstala jen díky skvělím nápadům.

Příběh Super Mario Galaxy začíná…

Jednoho dne byl Mário pozván na oslavu do hlavního města Houbového království, když najednou ….. zaútočil Bowser! Přiletěl s armádou neznámých mimozemšťanů, kteří vyříly celý hrad a odletěli i sním. Mário se však pevně drží odpadávajících zbytků zeminy. Bohužel se neudrží a spadne. Probudí se až na neznámé planetě, kde na něj koukají létající “citrony”! (Pak je musíte chitit, zachránit hvězdu a tak dál a tak dál.) Poté s ním Grand star (tak se nazývají speciální hvezdy, které dostanete po boji s bossem a jednu hned úvodem) odletí na hvězdnou loď – observatoř, kde se stane součástí jádra a aktivuje malou část observatoře. Zde se od Princezny Rosaliny dozví kde je, proč tam je, k čemu jsou tyto hvězdy, co jsou to hvězdné úlomky a co jsou to vlastně ty “citrónky”

 

Postavy

Mario – Hlavní herní postava

Princezna Peach – Unesená, musíš ji zachránit!

Princezna Rosalina – Hlavní astroložka a “chůva” Lum

Luma – Již zmíněný citrón, vesmírní houmlesáci. Jsou v několika barvách – důležité jsou: bílá – Hlavní luma, mário ji má pod čepicí. Umožňuje provádět speciální útoky ;černá – Dává info o statistikách a funguje jako astrolog v observatořích; modrá – ty vytvářejí hvězdu, na kterou když se klikne, tak vás přitáhne; a spoustu dalších.

Bowser – Unesl princeznu, úkolem je ho zneškodnit

A klasické Máriovské obsazení Goomba, Koopa troopa, Magic troopa, ……………………………………………….

Důležité útvary, věci, power-upy

Observatoř – aka vajíčko, je útvar který lze najít na kosmické lodi. Je jich několik, všechny tématicky rozděleny do základních pokojů domácnosti (Zahrada, koupelna/lázně, ….)

Teleporter – Zelený kruh na zemi, ze kterého jde bílý paprsek k jinému, slouží na jednoduchou dopravu po lodi (pouze na vesmírné lodi)

“Hvězdy” – Teď nemyslím ty co zbíráte, ale v úrovních jsou hvězdy, které fungují jako katapult. Je jich několik, každá funguje trochu jinak.

Jádro lodě – Pohání loď, čím více hvězd přinesete, tím více observatoří se může napájet. Také mají delší dosah.

Penízky – 100 penízků = 1UP

Hvězdné úlomky – Padají na určitých místech, jsou zataveny v ledu, padají z nepřátel. Za tuto měnu si v úrovni i na lodi můžete pořídit nové úrovně. Nebo (speciálně v úrovních) jak já rád říkám – Nový konec, rychý konec (bohužel né vždy je tomu tak :D).

 

Tuhle hru si musíte zahrát!

Já  jelikož většina Mario titulů mě krásně minula a já jsem Mária poprvé hrál když mi bylo šest (asi :D), tak mi přirostla k srdci tato hra. U starších fanoušků to mohla být hra Super Mario 64 nebo Mario World, či jiná hra. První hra s Máriem co jsem hrál já byla Mario and Luigi partners in time a potom jsme dostali na GameBoy Advanced Super Mario Bros. 3 a ještě s tím byla jedna, ale to si nepamatuju. (Jinak jsem oboje hrál na DS Lite.)

 

Hodnocení

10Perfektní

Klady: +Zajímavé a novátorské úrovně
+ Zajímavé nápady (Luma, observatoře, …)
+ Super grafika (Jo neni HD ale whatever)
+ Super audio (všechny efekty mají velmi pěkný zvuk)

Zápory: – Nemá HD remake (so sad 🙁 :D)

Leave a comment