GregTech – jak začít

Ahoj lidi,

rozhodl jsem se konečně po dlouhé době zase přidat nějaký příspěvek. Dnes se budeme zaobírat módem do MC – GregTech.

Na začátek chci upozornit, že tento mód je jen pro trpělivé a hardcore milující lidi. Tím vás ale nechci odradit, pokud si ho budete chtít vyzkoušet můžete, možná vás to chytne :).

Greg tech je technicky založený mód/addon pro IndustrialCraft2 upravuje jak IndustrialCraft, tak i samotný minecraft a samozřejmě se nezapomělo i na další hromadu módů (Thaumcraft, Railcraft, Thermal expansions, Buildcraft, ….). Vytváří vlastní worldgen (generování rud) pro všechny zmíněné módy, takže se hůře hledají, ale když je najdete máte jich “nekonečně” moc.

 

My musíme, ale někde začít a opět díky GregTechu to není tak jednoduché. Začneme klasicky založením světa, poté dobou “dřevěnou”, pokračujeme dobou “kamenou” (dřevěné a kamené nástroje). Nikde se, ale negeneruje železo a to je problém. Železné nástroje (krumpáč stačí!!) můžeme získat dvěma způsoby:

  1. Hledat na povrchu SMALL IRON ORE
  2. Vstoupit do “bronzové” éry

Ze small iron ore jsme schopni udělat základní nástroje: Kladivo, pilník a pomocí nich železný krumpáč.

Doba bronzová (tak se dají nazvat stroje vyrobené z bronzu; jsou poháněné parou) začíná ve chvíly, kdy jste schopni vyrobit první miliBucket páry a končí tam, kdy jste schopni vyrobit první generátor elektřiny. A nepokoušejte se dobu bronzovou přeskočit, nejde to.

Páru můžete generovat několika způsoby: Boilerem z Railcraftu, Boilerem z Gregtechu na pevná/tekutá paliva nebo na sluneční pohon. Já jsem šel cestou Railcraftu je nejlevnější na výrobu. Tak či tak je dobré mít již předem hodně paliva, může to být dřevo, dřevěné uhlí, uhlí (blbě se hledá a musí se zpracovat), blazerody (super pokud máte farmu). Já jsem si nainstaloval mod na dungeony (v jednom je 6 blaze spawnerů) a mod na přesun spawnerů (potom se dá ta farma zařídit úplně jednoduše).

První stroj napájený parou je Macerator (mele rudy na prach a prach na jemnější prach). Nyní můžeme našim železným krumpáčem natěžit nějaké rudy. Ty poté můžeme zpracovat a upéct. Upozornění: zezadu těchto strojů je jakoby “přípojka” na páru. Zadní stranu musíte nechat volnou, jinak se vám stroj zasekne!

A tak to jsme se dostali přes dobu bronzovou. chvíli to zabere, ale nakonec se dostaneme do doby “elektrické” a můžeme pokračovat v dalších šílených stavbách multi strukturách co nám gregtech nabízí.

Doufám že se vám návod líbil, pokud ano tak nezapomeňte napsat, a možná se budeme zaobírat i dalším postupem.

Leave a comment